Debatowali przy kawie

W całym kraju nadal zdarzają się przypadki oszustw na wnuczka czy policjanta, gdzie ofiarami padają osoby starsze. Policjanci gołdapskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na tego rodzaju oszustwa. 8 listopada jedno z takich spotkań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gołdapi w ramach działań „Kawa u władzy, czyli dzielnicowy nasz człowiek”.

W trakcie debaty omówiono metody, jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz jak się zachować w przypadku, kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem. Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia odblasków podkreślając, że znacznie zwiększają one widoczność pieszego, a zatem wpływają na bezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz karty ICE. Ponadto aby ułatwić kontakt z dzielnicowym każdy senior otrzymał długopis z numerem telefonu swojego dzielnicowego.

Spotkanie było doskonałą okazją do promowania dwóch aplikacji mobilnych tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) oraz Moja Komenda. Funkcjonariusze wytłumaczyli uczestnikom, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się z funkcjonariuszami swoimi uwagami dotyczącymi m.in. poprawy bezpieczeństwa w powiecie gołdapskim.

Karty ICE, długopisy i odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii projekt II. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.