Czytali bajki o bezpieczeństwie

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich czytali starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz as. szt. Marta Andruczyk.

W ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” oraz akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz as. szt. Marta Andruczyk spotkali się 13 listopada z uczniami kl. 1 i 2 z Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich.

W ramach tych przedsięwzięć pani Marta porozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tłumaczyła, jak dzieci powinny zachowywać się podczas korzystania z dróg, informowała którą stroną powinien poruszać się pieszy i zwracała uwagę jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek przeczytanych przez pana starostę i panią policjantkę, które w prosty i atrakcyjny dla dzieci sposób uczyły je o trudnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na koniec spotkania zostały rozdane zakładki do książek oraz piękne odblaski.  (GBP w Baniach Maz.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii projekt II. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.